Ginga Densetsu Weed

12. juuni 2008 at 16:08 (anime)

«Ginga Densetsu Weed» ehk siis järg animele «Ginga: Nagareboshi Gin» sai tegelt ka juba väga ammu vaadatud. Nii ammu, et ma vahepeal isegi unustasin ära et ma temast kirjutama pidin ja lõpuks mõtlesin ikka välja, et mis anime mul blogist puudu. Nojah. See siis oligi. Karuküttimiskoerte neljas põlvkond.

Eelmise sarja lõpust on möödas neliteist aastat ja… ja üldse tundub, et sarja loojad ei pane koera reaalset vananemist suht millekski. Pidevalt on miski jutt, et “sa oled kümme aastat liiga noor, et minuga võidelda” samas kui suured koerad üldse suht kümne aasta vanuseks elavadki ja seda veel inimeste juures… Metsikus looduses elavad kindlasti vähem.  Ja ei, nad ei mõelnud koera-aastaid, sest nad räägivad ka ilmakaartest ja meetritest ning muust (või oli see nüüd eelmises sarjas, aga vahet erilist pole) − need vaevalt kõik koeraühikud on.

Joonistusstiil on kaasegsemaks läinud, aga sisu on ikka ettearvatav ja üheülbaline heroiline veristamine. Koerte jooksmine on joonistatud kui suht puuhobusega edasi kappamine kui jalad natuke kaasa vedrutavad… Noh, et lapsel on hobuke käes ja siis ta paneb sellega pats-pats-pats edasi ja… no ma otsisin… aga ma ei suutnud leida mõnda kaadrit kus koeral oleks suu kinni. Kõikidel koertel on kogu aeg lõuad ammuli. No tere. Ja põnniga vaadates me mõtlesime kogu aeg, et kas see pahalane Hougen polegi jõudnud kõiki oma alamaid ära tappa juba. Neid suri ikka nagu kärbseid.

Mõned uued trikid olid ka ära õpitud nagu oksaga jälgede kustutamine ja alumiselt pildilt võib isegi näha kuidas peni oskab plaani teha ja näidata kus suurt juhti vangis hoitakse (jah, Gin on veel elus). Kõik see jaburus toimub aga täitsa tõsise vaatenurga läbi. Oleks siin eelmise sarja hõng juures olnud, siis ma oleks ehk isegi kaasa irvanud, aga praegune oli lihtsalt masendav. Ahjaa, ninjakoerad olid ka alles… kuigi nad olid punkariteks läinud. Lisaks sellele tasub veel ära märkida, et sarjas oli üks munakaksajast peni. Jah, see tähendab seda mida te mõtlete.

Kokkuvõtteks… Gin kui selline oli oma kaheksakümnendate camphõnguga omapärane ja naljakas. Weed on aga lihtsalt igav. Nagu eelmises sarjaski, siis kogu aeg käib suureks lahinguks ette valmistumine ja kui kõik ettevalmistused tehtud, siis hakkab asi suht venima. Okei, Weed venis, Ginis oli niisama palju mõttetut veristamist. Isaste teema oli võrreldes eelmisega kahanenud, aga nüüd oli jällegi tapmise keelamise teema sees. Lapsega vaatamiseks valige parem Gin, siis on endal ka midagi muiata.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: