Speed Grapher

10. juuni 2008 at 18:06 (anime)

«Speed Grapher» (2005) kirjeldus tundus väga äge. Või siis äge segamini nii-ja-naa’ga kui täpne olla. Ma ei mäletagi täpselt kuskohast ma sellele peale sattusin, aga kui mulle lubati «Eyes Wide Shut» (1999) teemalist animet, siis… no ütleme, et see tundus pehmelt öeldes põnev.

Noh, klubi kui selline seal ju siiski oli, aga see värk oli suht kahtlane ja mitte heas mõttes. Eufooria faktori mõiste oli ka lahe, aga ka see taandus siiski vabandusele kuidas võiks animesse supervõimed toppida. Ja kui juba supervõimed siis loomulikult saab võimed ka peategelane ja siis tuleb ka see kohustuslik võitlus sisse. Njah. Ma juba lootsin natuke põnevamat lugu esimese seeria baasil.

Lugu siis selline, et endine sõjafotograaf fotograaf Saiga uurib salajase klubi jälgi ja leiabki koha kus raha eest täidetakse kõik su unelmad. Lisaks satub ta ka kummalisele rituaalile mis temas leidunud eufooria alge käivitab ning avaldub tema võime pildistades asju (ja inimesi) sodiks lasta. Ta põgeneb sealt koos Kaguraga, võimsa koproratsiooni juhi alaaealise tütrega, kellel on võime teatud inimestes eufooria (loe: super) võimed esile kutsuda. Järgnevad seeriad ongi põmst skeemi järgi, et neid saadetakse järjekordne eufooriapervo järele, kes nad kinni püüaks ja siis Saiga laseb nad umbes üle ühe seeria juppeks.

Animatsioon oli minu kogemuse järgi üsna tüüpiline Gonzo − ilusad taustad ja keskpäraselt joonistatud tegelased. Ma nägin tükk aega vaeva, et ilusaid pilte leida. Ehk oleks objektiivsem olnud enamasti nähtava kvaliteediga pildid panna aga… no need alumised kaks nägu ongi umbes sellised. Ülemised kaks on keskmisest tüki ilusamad. Ja mis veel eriti silma jäi oli inglise keel. Okei, ma saan aru, et jaapanlaste inglise keel on naljakas, aga kui sõjamälestuses on ameeriklane siis võiks ikka sellise näitleja võtta talle teksti lugema kellel inglise keel emakeeleks on. See inglise keel kõlas rohkem jaapani keele moodi mida mingil põhjusel hooti raiuti. Freakyyy…

Mis sarjas veel peale üheülbalise märuli ja pseudogeneetika oli? Noh, see oranžide prillidega Motoko-wannabe näiteks. Ega tal muud funktsiooni väga ei olnudki, kui et GITSis läks peale, viskaks ka sarnaselt siliseeritud tibina sisse? Aga samas oli ka nii mõndagi mida mujal pole kohanud. Nimetage näiteks veel üks anime kus paar episoodi peatutakse transvestiitide varieteeklubis? Ja muidugi oli ka siin kõige stiilsem portsigar mis ma kunnagi näinud olen. Selline suitsetamine rõhub ilmselt rahakotile isegi rohkem kui tavaline. =P

Üldkokkuvõtteks? Lihtsakoeline sisu. Omapärased (ja natuke perverssed) üleloomulike võimetega vastased ja nende hävitamine üle episoodi. Kui selline asi peale läheb siis… noh… Mina seda igatahes küll kunagi üle vaatama ei hakka.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: