Gungrave

16. mai 2008 at 22:09 (anime)

Anime «Gungrave» IMDb hinne on 8.8 ja seal kiidetakse seda üldiselt taevani − järjekordne tõdemus, et filmidele keskenduvalt saidilt ei tasu anime kohta midagi vaadata. Esimene osa oli täielik pask ning teine osa läks kauget minevikku meenutama. Meenub üks teine anime kus täpselt samamoodi oli? Jup, «Berserk». Sellesamaga ka käesolevat animet väga palju võrreldaksegi.

Lugu algab siis agulitest, kus duo Brandon ja Harry koos oma sõpradega pisikelmustest elatub. Brandonil on aga kiindumus… ja kui tüdruku kasuisa tapetakse, tuleb mängu Big Daddy, ehk kohaliku maffia boss, ning võtab piiga oma hoole alla. Sellega seoses sebivad end maffia palgale ka Brandon ja Harry. Edasised spoilerid on hullemad, aga erilist vahet nagunii ei ole, kuna kõik on kahjuks suht etteaimatav.

See tänavaelu ja algusaastad maffias oligi sarja ainuke vaadatav osa. Lisaks ka see kuidas Harry oma uute sõprade ringi järjest redelil ülemistele pulkadele viib. Edasipoole läks… khm, liiga «Hellsingiks». Tulid igasugused orcmenid, ehk siis geneetiliselt muundatud superzombid mängu ja läks sama mõttetuks täristamiseks nagu selles punase mantliga venna animes… nagu selgus siis oligi «Gungrave» põmmutamismängu järgi tehtud ja kogu see “normaalne” osa siis hiljem juurde kirjutatud.

Mitu asja pani täitsa ohkama… Näiteks raisati ära üks stiilne pahalane. Kurikuulus. Tuuakse vangist välja. Teeb kurja nägu. Käitub ülbelt ja üleolevalt ning ei näe seda tehes tobe välja. Tõeline menace. Mulle jäi mulje, et tema tegevuse tulemusena vist tapetaksegi kõik ära… Ja siis sureb see mees kõige mõttetumat surma? Päh…

Ja siis veel see peategelane… Vaikiv Brandon. Isegi Guts hakkas ju lõpupoole rohkem rääkima ja avaldusid emotsioonid. Alucard mölises niipalju, et isegi siibrisse viskas. Brandon jääb järjest vaiksemaks ja vaiksemaks ja kalgimaks ja kinnisemaks ning… ka  temast tehakse superzombi. Great move! Teha häirivalt vaikivast peategelasest zombi. Ei, päikeseprillid ei aidanud. Ei, suured püstolid ka mitte. Jah, veel suuremad püstolid kui Alucardil. Masendav.

Veel virinat? Noh, lõpus muidugi tuli see “kohustuslik võitlus” sisse. Ju nad mõtlesid, et ei müü muidu kuna enne on liiga vaadatav lugu olnud, siis peaks ikka animeklišeesid ka lisama. Arvake ära kas Brandon võitleb kõigi oma maffiasõpside vastu kes on nüüd supervõimed omandanud? Oeh… Ja isegi kõige lahedam vend Kagushira Bunji tehakse ka superkolliks. Lausa kahju oli. Samas lõpp oli kõige selle jama peale üllatavalt hea. Kuid siiski… Pigem hoiduda. Kui just «Hellsing» ei meeldinud. «Berserkiga» ei võrdleks. Või peaks äkki selle ka üle vaatama ja uurima kas ta ikka nii hea oli kui ma mäletasin?

P.S. Hei kõik ingliskeelsete nimede jaapanikeelsed hääldajad! Siin on teile uus nimi mida “õigesti” öelda. Barattobaado Lee. Huvitav miks, aga ma arvan, et selle lalina asemel ütlevad isegi kõige rajuhingelisemad Gatsu ja Guriftsu hääldajad hoopiski Ballabird Lee. =D

P.P.S. Ja mis on kummaline, et Lee öeldi jaapani keeles ikkagi Lee, mitte Ree. Tundub, et vahepeal on neil siiski see L täht olemas. Nad vist rohkem moe pärast R-itavad tavaliselt…

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: