Uusaasta ennustused

2. jaanuar 2008 at 23:25 (igasugust)

Aastavahetuse suures igavuses sai isegi natuke seda teleprogrammi vaadatud. Õigemini ühte saadet ja sedagi poolikult (või pigem veerandlikult). Nimelt vaatasin neid ennustajaid.

Peaks mainima, et see saade oli üks suur pettumus. Nimelt ei olnud alguses seda kõige põnevamat osa… Shadow oli varem ka neid vaadanud ja ta ütles, et minu soovitud saateosa ei ole kunagi olemas olnudki…

Jama! Jama, ma ütlen! Kui ma juba ennustussaadet vaatan, siis esimese asjana tahan ma näha statistikat eelmiste aastate ennustuste kohta ennustajate kaupa! Kes on kõige täpsem poliitikas, kes majanduses ja kes looduskatastroofide ennustamisel? Millised neist ennustsajatest olid uued tulijad? SMS võistlus selle kohta kas 8 aastat kõik valesti ennustanud tegelane saab lõpuks ikka millegagi täppi? Selline tempokas Aigi Vahingu juhutud šõu, kus eelmise aasta madalaima protsendi saanud tegelane on kummikanakostüümis ja täpseim ennustaja saab suurel tammest väljatahutud troonil teiste peade kohal kõrguda. Keegi asjaga kursis olev võiks sellise statistika ära koostada… Või veel parem − telekanalid − võtke šnitti!

3 kommentaari

 1. Mark said,

  :) ülikõva, mind ka väga huvitab … äkki näiteks mehed/naised panevad jumala huupi aga inimesed vaatavad, et … oooo lahe. Statistikat tahan!!!

 2. Ray D. Noper said,

  Ee… panevadki ju. Huupi. Kergete mööndustega.
  Enamus ennustustest on suht lihtsad isegi teha, kui veidi trende jälgida – üks korralik ennustaja peab kindlasti lugema väga palju lehti, et teada, mis maailmas toimumas on. Veidi loovamat mõtlemist juurde ja oskust piisavalt udust juttu ajada, mida mitmeti tõlgendada annaks, ja ongi ‘all bases covered’.
  Personaalsete ennustuste puhul mõjub sugestiooniefekt ka muidugi….

 3. higgins said,

  See meedia jälgimise teema jäi mul endal ka silma. =D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: