Uusaasta ennustused

2. jaanuar 2008 at 23:25 (igasugust)

Aastavahetuse suures igavuses sai isegi natuke seda teleprogrammi vaadatud. Õigemini ühte saadet ja sedagi poolikult (või pigem veerandlikult). Nimelt vaatasin neid ennustajaid.

Peaks mainima, et see saade oli üks suur pettumus. Nimelt ei olnud alguses seda kõige põnevamat osa… Shadow oli varem ka neid vaadanud ja ta ütles, et minu soovitud saateosa ei ole kunagi olemas olnudki…

Jama! Jama, ma ütlen! Kui ma juba ennustussaadet vaatan, siis esimese asjana tahan ma näha statistikat eelmiste aastate ennustuste kohta ennustajate kaupa! Kes on kõige täpsem poliitikas, kes majanduses ja kes looduskatastroofide ennustamisel? Millised neist ennustsajatest olid uued tulijad? SMS võistlus selle kohta kas 8 aastat kõik valesti ennustanud tegelane saab lõpuks ikka millegagi täppi? Selline tempokas Aigi Vahingu juhutud šõu, kus eelmise aasta madalaima protsendi saanud tegelane on kummikanakostüümis ja täpseim ennustaja saab suurel tammest väljatahutud troonil teiste peade kohal kõrguda. Keegi asjaga kursis olev võiks sellise statistika ära koostada… Või veel parem − telekanalid − võtke šnitti!

Advertisements

3 kommentaari

 1. Mark said,

  :) ülikõva, mind ka väga huvitab … äkki näiteks mehed/naised panevad jumala huupi aga inimesed vaatavad, et … oooo lahe. Statistikat tahan!!!

 2. Ray D. Noper said,

  Ee… panevadki ju. Huupi. Kergete mööndustega.
  Enamus ennustustest on suht lihtsad isegi teha, kui veidi trende jälgida – üks korralik ennustaja peab kindlasti lugema väga palju lehti, et teada, mis maailmas toimumas on. Veidi loovamat mõtlemist juurde ja oskust piisavalt udust juttu ajada, mida mitmeti tõlgendada annaks, ja ongi ‘all bases covered’.
  Personaalsete ennustuste puhul mõjub sugestiooniefekt ka muidugi….

 3. higgins said,

  See meedia jälgimise teema jäi mul endal ka silma. =D

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: