Wolf’s Rain

15. november 2007 at 15:00 (anime)

Sai üle pika aja jälle midagi vaadatud. Või õigemini lõpuni vaadatud. Kuskil jäi silma, et seda hullult kiruti, aga lõpuks sai Põnni õhutusel «Wolf’s Rain» (2003) siiski hangitud ja talle seeriahaaval sünkroontõlgitud. Aeg-ajalt esinenud jutustaja kohad olid ikka päris jube mõistukõne. Ahjaa − kuna enamik minu poolt nähud arvustusi keskendusid hundipiltidele, siis ma näitan vastukaaluks just rohkem inimesi. Hundikaadreid oli sarjas kamaluga küll ja veel. Animel on olemas Wiki kirje.

Maailm on hukas. Hullem veel, ta on suremas. Tehnoloogia on arenenud, kuid igal pool on vaesus, reostus ja kuritegevus, ning linnadest väljaspool lasuvad tühermaad. Kusagil inimeste peade kohal tegutsevad veel salapärased ülikud, kelle käsutuses olev tehnoloogia on keerukam ja võimsam, ning nad omavad isegi lendlaevu, samas kui inimesed on oma piiratuses maapinnale aheldatud. Kuidagi tulevad aga teemaks hundid, kes olevat juba mitu sajandit tagasi välja surnud. Lugu hakkabki keerlema ümber linnas kokku saanud huntide, kes lähevad otsima Paradiisi. See lugu ongi nende rännakust.

Kuidas hundid on ellu jääda suutnud? Ja miks neid arvatakse välja surnud olevat? Nende nõks seisneb selles, et nad lasevad end inimestena paista, pettes nende ümber olevad inimesed ära. See on tekitanud sarja vaatajate hulgas palju segadust, ning paljud arvavad, et tegu on libahuntidega. See pole üsna selgesti nii. Nad on hundid ja seda tõestavad nii mõnedki kaadrid, kus midagi kätega tehes või püüdes hambajäljed järele jäävad. Väga omapärane ja visuaalselt efektne lahendus.

Õnneks ei keskendu anime puhtalt huntidele ja mütoloogiale, vaid on ka teisi tegelasi. Peamiselt inimesi, kellel on tüki maisemad mured. On hunte enda poole tõmbavat lilleneitsit uuriv teadlane Cher, tema politseinikust eksabikaasa Hubb ja kättemaksu ihkav hundikütt Quent. Lisaks neile veel ülikud ja paljud teised rännakul kohatud. Hundid ise on alumisel pildil. Kõik väga erinevad isiksused, isegi kui kohati ülepingutatud. Aga ilmselt see oligi taotluslik, et nad inimestest ka end inimkujul näidates erineks.

Kuigi suhted ongi selle anime kõige tugevam külg, siis on ka see visuaalselt enamasti väga nauditav. Lisaks veel omapärane tehnoloogia, goa’uldilikud ülikud ja pisike detail, et kõik animes kirjutatu on vene keeles, sobitub see kõik ilusaks (ehkki kohati kurvaks) kompotiks. (4/5, apocalyptic drama of wastelands, desires and interesting wolf mythology)

Advertisements

2 kommentaari

 1. paranoiadisco said,

  Ma ei tea, ma lõpetasin ka selle vaatamise mingi kuu aega tagasi ja mind ikka tohutult jäi häirima, et ta nii kuradima pikk oli. Mulle traagiline lõpp ja üldse viimased osad väga meeldisid, kuid need keskmised osad jäidki nagu filleriteks. Milleks neid flashback osasid üldse vaja oli? Ja need hundid olid vist suurimad emod, keda ma animes näinud olen, eriti veel need nooremad. Kõige sümpaatsemateks kujudeks jäidki vast see šeriff ja tolle huntkoer/tsikk.

  Täispunkte kindlasti ma ei annaks, tsipake vähem. Just tänu sellele keskosale…

 2. higgins said,

  Vaatasin üle üsna pika perioodi seda ja viimased osad ühe jutiga. Võibolla tänu hajutatusele jäi tugevam lõpp paremini meelde? Flashback osad jätsin lihtsalt vahele, nii et ei häirinud.

  Aga vot see emo-point oligi see mida ma taotluslikuks pidasin. Üks tuntavalt ja tugevalt ülevõimendatud iseloomujoon, et tegelasse loomalikku lihtsust süstida. Alguses mind ka häiris, aga kui inimtegelased normaalseteks osutusid, siis jõudis mulle kontrastsus paremini kohale.

  Sümpaatseimad tegelased meil kattusid. =)

  Samas on sul õigus. Kui ma oma hinde definitsioonid üle vaatan, siis pean talle tõesti 4 panema. Uuesti ja uuesti ma seda küll ei vaataks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: