Good evening, mr. Lynch

9. november 2007 at 13:10 (igasugust)

Ma ei arvanud kunagi, et ma võiksin härrat oma ihusilmaga näha. Parandan. Ma isegi ei mõelnud sellele võimalikkusele, kui kunagi netist järelkajana «Lunch with Lynch’i» loosimist vaadatud sai. Aga nüüd on vanameister hoolimata oma töönädala keskele seatud visiidist siiski ära nähtud. =)

Madise ja Sashiga kohale jõudes tegime Kosmose ees masse nähes suuri silmi, aimamata, et saal on tegelikult juba täis ning paljud inimesed lausa seisavad. Õnneks saime isegi sisse ja esimese pingirea ette põrandale end istuma mahutatud. Tehnilisi probleeme oli, aga kui vanameister lavale astus, sai kõik õnneks imekombel korda. Ahjaa, lava kardinad olid peaaegu õiged, aga toon oleks võinud punakam olla. =D

Foto: Mihkel Maripuu

Kõnet tal ei olnudki ja kohe hakkasid küsimused pihta, mis oli minu meelest väga tervitatav. Üllatavalt palju tuli meditasiooniküsimusi, aga ega see oligi vist natuke utoopia, et Eestis tema kultus nii suur oleks? Oleks hea meelega tahtnud teada küll kui suur protsent sinna loomingu ja kui suur osa meditatsiooni pärast tuli. Tund aega sai üllatavalt kiiresti otsa ja pärast pausi pidasid mõlema Lynchiga kaasas olnud teadlased kõnesid, mis ei olnud üldsegi nii huvitav ja pigem jälgisin Lynchi, kes jälgis kõnesid. Samas kui küsimustevooruks läks, siis enamik neist läks ikkagi Lynchile, nagu arvata oligi − paljudel ei olnud lihtsalt esimese tunni jooksul võimalust mikrit endale krabada ja minagi sain endale alles eelviimase küsimuse.

Kuigi mulle endale meeldisid enim tema lühikesed ja konkreetsed (ning humoorikad) vastused, siis küsisin siiski loovuse jagamise ja inimgrupi ühise visiooni teemadel ja sain väga toreda vastuse ka. Kui ma natuke küsimust täpsustasin, siis vastas ta sellest natuke mööda, kuid suurepäraselt sellegipoolest. Samas oli see arusaamatus järele mõeldes väga loogiline − mina loen oma publikut sõrmedel aga Lynch teeb sedasama, mõeldes iga sõrmega miljonit. Mastaapide erinevus lihtsalt.

Mingit autogrammikõlbulikku eset mul kaasas ei olnud, kuid rahule jäin käiguga igal juhul. =)

5 kommentaari

 1. Shadow said,

  Järgmisel nädalal pidavat Tallinnas Jordi Savall esinema…

 2. higgins said,

  Huvitav millal Martin tuleb. =)

 3. Ray D. Noper said,

  2009 on ta Finnconil (http://2009.finncon.org/), see on peaaegu siinsamas, ehk räägib keegi talle augu pähe ? :P Selleks ajaks ehk saab fandomi kokku ka… Päris prätšetlik autogrammisaba (nagu mausoleumi manu) ehk ei tule, aga siiski :P

 4. higgins said,

  No Tallinnasse ma juba läksin… =P

 5. Ray D. Noper said,

  Mis too Helsinki siis on, eksole ? :P Kontrollitud, ühe päevaga annab rahulikult ära käia ja aega jääb üle nigu putru…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: