At World’s End

14. oktoober 2007 at 17:07 (filmid)

Eelmisel nädalavahetusel oli Sashi sünnipäev ja peojärgsel päeval vaatasime projektoriga filmi «Pirates of the Caribbean: At World’s End» (2007). Seinal vaadata on ikka hoopis teine asi kui telekast! Väga äge oli. Kahjuks on projektorid vist üsna kallid. Lisaks oli neil ka surround-sound seadeldis, millega ma varem ei olnud kokku puutunud. Üllaltavalt hea bassi ja heli andsid pisikesed kõlarid välja! Hangi või endalegi.

Film algas üsna omapäraselt pihta ja kohe alguses tuli Mad Maxi rip-off stseen. Kõige tipuks oli mul hea meel, et kõige lahedamale piraadile oli seekord rohkem ekraaniaega antud kui varem − Barbossa on lihtsalt super! Keith Richardsi kohta ma teadsin, aga üllatusena tuli mulle Chow Yun-Fati esinemine. Hea, kui film üllatada suudab. Ja Davy Jonesi päriskuju oli väga lahe. Kahjuks mul filmi endal pole ja sain üsna nigela pildi sellest. Ei ole kuskil paremat näinud ka kahjuks, igalpool need kombitsad.

Tegelaste kohta niipalju, et kui kaks erandit välja arvata, siis üsna ettearvatavalt läks nende areng. Elizabeth läks järjest karmimaks, Will järjest mõttetumaks ja Barbossa oli lahe nagu alati. Samas need piraadi- ja valvuripaarid, kes naljategemiseks olid ikkagi alles jäänud, oleks võinud minu arvates küll juba pärast esimest filmi välja lõigata. Kaks mainitud erandit olid Jack Sparrow ja siis see mustanahaline nõiatar. Sparrowl oli üsna vähe ekraaniaega, mis kulus tal üldiselt nööriküljes lendlemiseks ja killurebimiseks (tema arvelt näidati ilmselt tegelastevahelised suhteid, mis polnud küll nii jaburad kui eelmises osas, aga jätsid ikkagi soovida) , ning see nõiatar osutus… Mõttetuks. Jah, see on see õige sõna.

Filmikaadreid kokku otsides sattusin klipi otsa, kus Bloom kiitis, et triloogias aetakse pidevalt kaugemale piire mida on võimalik saavutada ja teha… Minu arust see küll pluss ei olnud, sest vist ainult esimeses filmis ei olnud suurt õõtsutamist, mis kõik ära päästis ja see ei olnud üldse mitte tõsiselvõetav (iseasi kas tõsiseltvõetavust üldse taotletud oli, aga siiski). Ühesõnaga… Õõtsutamine on lahendus! (3/5, first was brilliant, second was awful, third is medicore… and people rocking huge objects are saving the day again!)

9 kommentaari

 1. moonike said,

  mul oli seda filmi vaadates selline tunne nagu mitu erinevat lugu (lühifilmi) oleks kokku pandud. ei mäleta, mida esimest ja teist vaadates tundsin… ok, valetan, teise puhul oli see igavus. =P

 2. higgins said,

  Mulle jäi pigem selline tunne, kuna eelmises filmis oli kõigil põmst üks eesmärk (laegas kätte saada), siis nüüd taheti anda kõigile erinevad eesmärgid, aga kuna eelmise kaks filmi jooksid praktiliselt ühe tegevusliiniga, siis tuli kellelgi hea mõte, et ajaks kõik tegelased üksteisele kraesse ja ongi lahendus! Kõik kõigi vastu − mõte polnud ju halb, aga see tegutsemine algas kõigil praktiliselt korraga ja kokkupressitud mulje jäi tõepoolest.

 3. Ray D. Noper said,

  Mulle jälle kolmas osa meeldis vist kõige rohkem… Kõige sürrim ja jaburam. Aga muidu… Disney kompanii film piraatidest – mida sa ootad sellisest ? Ninjasid ? :D

 4. higgins said,

  Kule see ju oligi ninjad piraadikostüümides! =D
  Püstolitega meresõitjatest kildurebivad köitel-lendavad räpased kõike-õõtsutamisega-võitvad kuldhammastega ninjad (ja admiral Norrington)! =D

 5. Ray D. Noper said,

  Ninjas are sweeet :)

 6. hillep said,

  Teise osa pealkirja nähes, tuli mulle esimese asjana pähe “surnud mehe rinnad.”
  Eddie oma suure geniaalsusega leiutas uue vanasõna: “Surnud mehe rind on karvane.”

 7. Mark said,

  Miks nii pikk paus?

 8. oHpuu said,

  projektoriga olla see häda, et lambi vahetamine on jubejube kallis, räägitakse.

 9. higgins said,

  Ma olen õnneks ka hinnaklassi suhtes ignorantselt teadmatu. =)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: