Risk

29. juuli 2007 at 20:06 (mängud)

Eile sadasid mõõduka ootamatusega meile külla Chloe ja Ozkar, koos lauamänguga «Risk». Mul on nagu miski mälestus, et see oli meil ühikas, aga seal sai ikka rohkem canastat ja doominot mängitud. Ühesõnaga nägime seda mängu lähemalt esimest korda, hoolimata sellest et tegu on vist kõige levinuma sõjamänguga üldse. Kõigepealt oli muidugi remont ja täielik Tom Sawyeri sündroom − Chloe ja Ozkar eesotsas naisväega värvisid meil praktiliselt terve köögi ära. Enne oli ka miski seina jagu värvitud ja mul jäi veel üle pärast nende lahkumist ühele seinale teine kiht peale kanda. Täitsa elamise nägu tuleb juba kodule tagasi ja väga hea näeb välja ka!

«Risk» ise oli küllalt lihtsate reeglitega ja seetõttu tore seltskonnamäng. Plastmehikesi oli paaaalju. Lahingutes kasutatakse täringuid, mis oli mulle lauamängu puhul natuke võõristav, aga tundus hästi töötavat. Alguses oli segane see kaardite värk, aga tegelikult polnud asjas midagi keerulist, kui see välja arvata, et vähemalt mulje järgi oli erinevaid reeglivariante päris kopsakalt. Meie seda kuldset ratsanikku näiteks ei kasutanud.

Mängulauda üles pannes ei suutnud kohe mitte naerupahvakat tagasi hoida. “Hehee… Kus Venemaa on?” Mida pole, seda pole, aga see-eest oli hästi suur ja poolt Euroopat hõlmav Ukraina! Maailmakaart ise oli üsna proportsioonidest väljas, aga see ei seganud üldse. Mängulaua ülesseadmine oli täpselt nagu «Farlanderis» − mängijad käivad kordamööda suvalistele aladele vägesid. Kui aga mäng lõpuks pihta hakkas, siis tekkis mulle aimdus, et tegu on «Troonide mängu lauamängu» d20 väljalaskega. Eriti avaldus see liikumises, kus suure väega võid ühe käigukorra ajal kasvõi tervest kontinendist üle sõita, samas kui teistel tüüpidel suured väed sealsamas kõrval passivad ja midagi teha ei saa, kuna nende kord pole. Iseasi kui otstarbekas see manööver alati on, aga seda tehti ikka rohkem kui ühe korra (nii umbes kümme). Vägesid saad iga käik juurde… Ja võid täiesti suvaliselt paigutada. Näiteks enda üksikule vaenlastest ümber piiratud püssimehele pole miski kunst hea värbamise korral mõni maailma suurematest armeedest appi potsatada. Väga imelik, aga ju siis logistika või värbamispatriootika on niivõrd võimas lihtsalt kohati… Ma ise kahtlutasin seda varianti, et Venemaa on planeedi tuumikus ja pritsib siis vägesid või propagandat välja, kui loogikaauk tekib. Armee ülalpidamise peale siin mängus mõtlema ei hakatud.

Mängu juures meeldisid mulle kõige rohkem missioonid − kaardipakist tõmmatavad ülesanded, mille täitmisel sa võidad vahet pole mis seisus. Ja kuna tegu on kaartidega mida kõigil on neli tükki, siis ei tea kunagi mida kellelgi võiduks saavutada vaja on. Väga lahe! Alguses ei meeldinud mulle täringud üldse, aga kui ma nägin seda “suure armeega üle kõige” manöövrit, siis ma sain aru, et täringud on täiesti omal kohal ja kõik toimib nii nagu peab.

Sesmõttes täitsa tore ajaviide, et reegleid vähe ja saab seltskonnaga muud juttu ka ajada mängu kõrvalt. Selline 100% jälgimine-ragistamine ei olnud nagu näiteks male või doomino. (3/5, abstract and rules-light world conquest game with no Russia!)

Advertisements

8 kommentaari

 1. mr.Costello said,

  Hmm, kui sulle Risk meeldis, siis võin sulle külla tulles oma Sõrmuste Isanda Riski kaasa võtta. Maakaart, nupud, kaardid, stoori – kõik temaatiline. Mulle endale meeldib tüki maad enam, kui tavaline Risk.

 2. higgins said,

  Mu arust me niiviisi kokku leppisimegi. =)

 3. Ray D. Noper said,

  Ee… ega te seda Sõrmuste isanda Riski Tartu kandis mängi ometi ?

 4. mr.Costello said,

  Higgins ajab neid mängijaid kokku. Ja minu teada just nimelt Tartu kanti.

 5. higgins said,

  Peipsi äärde siiski. Tartumaa küll, aga mitte Tartu.

 6. mr.Costello said,

  Tallinnast vaadates on see kõik üks Tartu. ;-)

 7. Ray D. Noper said,

  Blasphemy ! :)
  Tegelt on isegi mõeldav, kas asi toimub nädalavahetusel ?

 8. higgins said,

  Tundub, et kõik sai korraldatud. Riigipühal siis laager. =)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: