Return of the Street Fighter

7. juuni 2007 at 15:33 (filmid)

Päris ühte jutti ma neid ei vaadanud, aga «Satsujin ken 2» (1974) ehk «Return of the Street Fighter» sai vaadatud järgmise filmina paar päeva hiljem. Natuke segasid küll meenutusssteenid ja paar korduskaadrit eelmisest filmist, aga tegelikult meeldis mulle see isegi rohkem kui esimene osa. Eriti lahe oli see käeraudades võitlemise ststeen.

Tegevustikust nii palju, et esimesest osast on mõni aeg möödunud ja paar eelmisest korrast ellu jäänud tegelast näitavad end uue külje pealt. Ja mitte niiviisi odavalt nagu Kariipide teises osas, vaid ikka korralikult ja stiilselt. Uusi tegelasi oli muidugi ka, ning eriti meeldejääv oli peategelase uus pipipatsidega sidekick. Ma kujutan ette, et selline kostüüm võis omal ajal vägevat poleemikat tekitada. Idarindel vähemalt. Filmi sisu oli põhimõtteliselt sama kui eelmine kord, aga see ei seganud kusjuures üldse.

Film oli ka koreograafiliselt eelmisele sarnane, aga seekord oli halli massi mittekuuluvaid vastaseid rohkem. Odamees oli käitus küll üsna lollakalt, aga see pole kuigi oluline. Ometi oli mõnes kohas ka tavamärulist erinevaid kaadreid, nagu üks väga lahe hõljuv hüpe ja siis üks eriti jabur koht, kus Tsurugi andis vastasele hoobi kuklasse, nii et selle silmad välja lendasid. Noh, umbes nagu Jim Carreyl filmis «The Mask». See oli niiiii haige. (3/5, the sequel has similar plot, but some fighting scenes are superior… and theres one seriously fucked up eyepopping scene.)

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: