Hellsing

28. mai 2007 at 19:51 (anime)

Täna sai ära vaadatud anime «Herushingu» (2001) ehk «Hellsing». Üldiselt on mulle mulje jäänud, et tegu on siinmail vist ühe tuntuma animega. Jälle tuleb keegi kuskil ja mainib. Võrreldes enne seda vaadatud animetega võiks öelda, et lühike oli. Ainult 13 osa. Tavaliselt on oma kaks korda rohkem neid seeriaid. Animel on ka Wikipedia kirje.

Sari räägib siis Inglismaal tegutsevast Hellsingi (van Helsingi järgi siis) organisatsioonist, mis saarekest igasugustest värdelukatest ja deemonitest puhtana püüab hoida. Hellisingi leivanumbriks on vampiir Alucard, kes kannab alati veripunast rõivastust ja kollaseid prille ning kellel on ahvivaimustus käsivarrepikkuste torudega püstolite järele. Huvitav, kas ta üritab nendega midagi kompenseerida?

Kui Alucard jätab sellise vana eputise mulje, siis teiseks peategelaseks on värske vampiiritar kelle nimi ei olegi anagramm. Kuskil sarja lõpupoole suunatakse ta teise üksusesse kuna “teistsugune” rühmaliige pidavat moraali kahandama. Tegelikult said aga kõik vaatajad aru, et põhjuseks oli neiukese miniseelik mis imekombel siiski aluspesu ära kattis. Proovi siis niiviisi missioonil keskenduda! Mehi sai pidevalt surma nagu murdu.

Kolmandaks peategelaseks on laheda nimega Hellsingide perepea Integra. Ta oli ka vist ainuke Hellsing hetkel anime järgi. Tema meeldis mulle peategelastest kõige rohkem. Wikipedia ütles, et ta on intelligentne. See nagu mu arust küll kuskil ei avaldunud, aga ilmselt petsid prillid selle Wiki autori ära. Pigem oli ta järjekindel ja vankumatu, ning oma sõjaväelaste elud ei paistnud talle ka midagi tähendavat.

Sarja konkurentsitult kõige lahedam tegelane oli Integra ülemteener Walter. Aga anime ise? Ma vist ei olnudki sellist eputamise vooru näinud varem. Palju kaadreid suurte tulirelvade aeglasest väljatõmbamisest ja plahvatustest ja suurest hävingust ning mõttetult surma saanud meestest. Kui Alucard võitles, siis ta lasi ikka ennast alati ära augustada miskipärast. Mingi massohist vist. Vihjatakse ka halbadele suhetele muude organisatsioonidega, aga kõik taandub ikka otsese rünnaku ja tulejõuproovi tasemele. Njah. Täitsa keskpärane anime. Korra kõlbas vaadata, aga rohkem küll mitte. Hea, et ta nii lühike oli. (3/5, dark supernaturals having fun kicking each others butt with guns/superpowers and Alucard always winning)

Advertisements

3 kommentaari

 1. Fletchu said,

  Alucard ongi see, mispärast ma kõik 13 osa ära vaatasin. Ta oli nii khuul, et ma ei saanud pilku ära.

  http://fletchujafilmid.blogspot.com/2007/05/hellsing-2001.html

 2. higgins said,

  Sa neid Hellsing Ultimate asju oled ka näinud? On nendes sisu ka? Killimist sisu taustal võin ma vaadata küll («Berserk») aga niisama killimist tundide kaupa küll ei viitsi, olgu prillid kui kollased tahes.

 3. Fletchu said,

  Noh, ainult seda 13-osalist sarja…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: