Shadows Linger

4. mai 2007 at 14:48 (raamatud)

Võtsin lahti äsjaloetud «The Black Company» järje «Shadows Linger». Lugesin, kratsisin kukalt. Lugesin veel. Lappasin natuke. Avasin raamatu lõpust ja lappasin tagantpoolt ettepoole. Naersin. Ma olin vist kõigile esimese raamatu hiigelpeatükke maininud, kui teos jutuks tuli. Tundub, et autor oli saanud väga palju sarnast vastukaja. Esimeses raamatus oli peatükke seitse, teises… pingutas vist vastukaja realiseerimisega natuke üle… nelikümmend üheksa. =)

Peagi selgus ka põhjus miks peatükke nii palju on − raamat jälgib nimelt kahte paralleelselt jooksvat tegevusliini ja on seetõttu tüki vaheldusrikkam lugemine kui esimene. Üleüldse jättis järg tüki parema mulje kui esimene raamat. Põhjus on tegelikult suht lihtne − mulle meeldis kohutavalt hädavares Marron Shedi lugu. Teine plusspunkt oli see, et enam ei olnud tegevus selline ühest kohast teise tormamine vaid rohkem juurdluselaadne. Järjekordne masslahingu kirjeldus kiskus aga juba natuke tüütuks kätte. Õnneks ei olnud neid niipalju kui eelmises.

Minu jaoks tegi raamatu peamiselt heaks just Marron Shedi lugu ja selle isiklik lähenemine. Loodan, et tulevastes raamatutes on midagi sarnast ja et sari muutub edaspidi veel tugevamaks. (5/5, the best part of the book is the gripping (and dark) story of Marron Shed, which is practically independent from the main plot line)

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: