Shadows Linger

4. mai 2007 at 14:48 (raamatud)

Võtsin lahti äsjaloetud «The Black Company» järje «Shadows Linger». Lugesin, kratsisin kukalt. Lugesin veel. Lappasin natuke. Avasin raamatu lõpust ja lappasin tagantpoolt ettepoole. Naersin. Ma olin vist kõigile esimese raamatu hiigelpeatükke maininud, kui teos jutuks tuli. Tundub, et autor oli saanud väga palju sarnast vastukaja. Esimeses raamatus oli peatükke seitse, teises… pingutas vist vastukaja realiseerimisega natuke üle… nelikümmend üheksa. =)

Peagi selgus ka põhjus miks peatükke nii palju on − raamat jälgib nimelt kahte paralleelselt jooksvat tegevusliini ja on seetõttu tüki vaheldusrikkam lugemine kui esimene. Üleüldse jättis järg tüki parema mulje kui esimene raamat. Põhjus on tegelikult suht lihtne − mulle meeldis kohutavalt hädavares Marron Shedi lugu. Teine plusspunkt oli see, et enam ei olnud tegevus selline ühest kohast teise tormamine vaid rohkem juurdluselaadne. Järjekordne masslahingu kirjeldus kiskus aga juba natuke tüütuks kätte. Õnneks ei olnud neid niipalju kui eelmises.

Minu jaoks tegi raamatu peamiselt heaks just Marron Shedi lugu ja selle isiklik lähenemine. Loodan, et tulevastes raamatutes on midagi sarnast ja et sari muutub edaspidi veel tugevamaks. (5/5, the best part of the book is the gripping (and dark) story of Marron Shed, which is practically independent from the main plot line)

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: