The Black Company

3. mai 2007 at 20:16 (raamatud)

Lõpuks sai siis Glen Cooki «The Black Company» põhjalikumalt käsile võetud. Olin seda pisikest raamatud oma pool aastat või isegi rohkem töökäikudele kaasa kandnud ja lugenud kui bussi või kedagi oodata vaja oli. Raamatu nurkadest paisab see tassimine juba päris kenasti välja ka. Haigena voodis vedeledes läks aga enne veninud raamat üsna ludinal. Ühesõnaga lugesin ma seda kahe päevaga kuus korda rohkem kui enne poole aasta jooksul kokku. Kuidas siis Higginsi esimene kokkupuude dark fantasyga oli?

*fanfaarid*

Sõrmuste Isand kohtub Tähesõdadega! Suur kurjuse impeerium, millele oponeerib vastupanuliikumine! Prohvetid räägivad sündivast lapsest, kes kurjuse kukutab! Impeeriumi valitsejal on peaaegu üheksa (kümme) võimsat käsilast! Ning meie raamatu kangelased asuvad pikale ja kurnavale teekonnale üle terve kontinendi… Okei, see viimane juhtus tegelikult raamatu järjes, millest ma veel kunagi kirjutan, aga suuri paralleele oli ikkagi väga palju.

Samas kui nüüd norimine järele jätta, siis oli musta kompanii loos võrreldes kahe eelnimetatud teosega palju värskendavat. Ei mingeid haldja- ega orkirasse näiteks. Lõpuks ometi üks raamat kus ei vabandata jälke tegusid välja sellega, et nende kordasaatjad on mingid põrgusigitised… Ka inimesed võivad jälke tegusid korda saata, ilma et keegi neid orkideks peitma peaks! Ja mis kõige olulisem… Lõpuks ometi üks raamat, mille peategelased teenivad kurjust. Väga vaheldus!

Samas Cook ei kirjelda asju täiesti minu maitse järgi. Tihtipeale jääb mulle tunne, et meile on olulised erinevad asjad, ja üldse jätab Cook väga palju taustaloost lahti seletamata. Võibolla taotluslikult ja võibolla tuleb see kõik hiljem välja, aga mind ajas raamat alguses väga segadusse. Alles pärast seda kui olin läbi lugenud Wikipedia taustaselgituse (kuni spoileriteni, mitte edasi) ja leidnud alt, et Kaheksateistkümne Ring on vastupanuliikumise tuumik ning kes kuhu kuulub, loksusid asjad paika. Ja pikad peatükid! Viiskümmend lehekülge keskmiselt. Kokkuvõttes oli siiski päris hea. Ja ma ei vaata enam kunagi ühtegi lendavat vaipa sama pilguga! (4/5, the minions of the dark side can be very symphatetic)

Advertisements

2 kommentaari

  1. moonike said,

    =D -> “peaaegu üheksa võimsat käsilast”

  2. higgins said,

    Oojaa. =)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: