Berserk

6. aprill 2007 at 21:13 (anime)

Animemaraton! Eile ja täna sai ära vaadatud «Kenpû denki baruseruku» (1997) ehk lühidalt «Berserk». Lugu põhineb siis samanimelise manga esimesel kolmeteistkümnel vihikul ja igal pool öeldakse, et manga on animest parem. Kuna anime oli hea, siis ei tea mis see manga veel olla võib. Ehk isegi uurib seda mangandust kunagi lähemalt. Kuna manga on üks paremini müüvaid üldse, siis on lool ka küllaltki põhjalik Wikipedia kirje.

Keskaegset Euroopat meenutavas olustikus on kahe kuningriigi vahel olnud pikk ja räsiv sõda. Hiigelsuurt mõõka kandev palgasõdur Guts liitub olude sunnil valgejuukselise, ebatavaliselt kauni ja eelkõige karismaatilise Griffithi juhitud sõjasalgaga. Ta on küll väele arvestatav lisakäsi, aga ometi ei jää tulemata ka pinged − esmajoones Griffithit väga hoidva naisohvitseri Cascaga. Sari jälgibki tekkinud suhtekolmnurga tegevusi läbi sõjakäikude ja ka pärast neid. Kui keegi aga nüüd end selle anime ette istutama peaks, siis ärge end aga kohe alguses ekraanile pritsivast verehulgast härida laske. Te pole veel anime kõige tugevamast küljest teadlikud, ning selleks tugevaks küljeks on tegelased− tegelased, kes on tegelikult palju keerulisemad ja põhjalikumad kui esialgse mulje järgi arvata võiks, ning selle algse lihtsakoelisuse järkjärguline hargnemine oli vähemalt minule anime kõige nauditavam osa. Minule oli suureks lisaplussiks ka veel see, et enamiku sarja vältel olid üleloomulikud jõud väga tagaplaanil ja vihjamisi. Muidugi jah, üksi sada meest maha tappa on muidugi üsna üleloomulik, kuid vähemalt ei olnud ühelgi peategelasel maagilisi ega müstilisi võimeid. Müütilisi jah, aga mitte müstilisi. Väga värskendav!

Kui sarjale midagi üldse ette võiks heita, siis üsna pahasti andis tunda see, et enne viimast osa raha otsa sai ja 26 osa asemel valmis 25 tükki. Kuna esimene osa on tegelikult sarja lõpetav ja ülejäänud anime räägib sellest kuidas sinna puhkti jõuti, siis ei häiri enne lõppu tekkiv auk nii palju kui arvata võiks, aga siiski. Ma saan muidu aru küll kuidas neil mõeldud oli − selguse huvides vaadatakse pärast viimase osa nägemist ka esimene üle ja ratas hakkab jälle keerlema. Samas ei soovitaks ma kindlasti hakata vaatama teisest osast, vaid ikka esimesest − vastasel juhul ei tea vaataja ette, et lool on traagiline lõpp ja siinkohal ei ole tegu mitte spoileri vaid atmosfääri tekitajaga. Minu arust väga leidlik!

Kuna ma nüüd selle ühe osa puudumist mainisin, siis pean veelkord rõhutama et see ei kahanda sarja väärtust. Tegelased on suurepärased ja lugu samuti. Lihtsalt pisike kild jääb terviklikkusest puudu. Samas jätab see ka enda fantaasia ja mõttelennu jaoks ruumi. Et mis siis ikkagi sai? Ja muidugi… Eriti uudishimulikud jooksevad muidugi manga kallale, kuigi ma ei usu et see miski reklaaminõks oli. Endal on küll kiusatus manga poole ka kiigata, ning nagu mulle juba ennustati, siis järgmiseks astmeks pidavat tulema arvutmängud. Seda viimast ma küll ei usu, aga kes teab. (5/5, a lots of blood and violence in a brilliant character driven story)

Advertisements

2 kommentaari

  1. Trash said,

    Otsustasin ise mangat lugema hakata, õnneks sõbral on kõik siiani ilmunud osad olemas. Nice !

  2. higgins said,

    Ma ise vaatasin seda thehawks.org tõlkevarianti. Esimesed kolm sain läbi ja kuigi tekkis tunne, et see deemonite teema nüüd ära lõppes mõneks ajaks, siis erilist indu mul küll enam alles ei olnud, et edasi lugeda. Kui sa teada saad, miks manga animest parem on siis ütle mulle ka, et ma teaks kas on mõtet edasi neid fännitõlkeid sikutada.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: