Basilisk

4. aprill 2007 at 23:04 (anime)

Filmide koha pealt vaikus jah? Ilmselt ma pole midagi vaadanud… Vale! Täna sai vaadatud «Basilisk: Kôga ninpô chô» (2005). Eile vaatasin seitseteist osa, täna seitse. Ma vist polegi kunagi miski sarja osasid päeva jooksul nii palju vaadanud. Isegi oma suurt lemmikut «Ghost in the Shell: Stand Alone Complex’i» vaatasin päevas vähem osi, aga seal oli muidugi ka pähe tulvav infohulk meeletu ja üsna ruttu väsitas ära.

Loo tegevus toimub Jaapanis aastal 1614, kus nelja sajandi vältel vaenujalal olevate Iga ja Kouga ninjaklannde vahel on loodud sundrahu. Kui see rahu aga uue shoguni väljaselgitamiseks tühistatakse, ootab mõlemat klanni traagiline verepulm, ning võitluskunstidega vürtsitatud idamaine Romeo ja Julia lugu võib alata.

Kes ootab realistlikku ja ajalootruud madinat peab kahjuks pettuma − üsna peagi saab selgeks see, et tegu pole miskite tavaliste ninjaklannidega, vaid tavainimese mõistes tõeliste deemonitega, kellel on üleloomulik koordinatsioon ja müstilised võimed. Ohtralt on ülikiireid reaktsioone, haiglaselt täpseid viskeid ja nendesamade visete pareerimist. Kuigi liikumistes ja tegelaste üldvõimetes on väga palju paralleele, siis üldiselt võiks öelda et «Tiigri ja draakoni» peategelastel võtaksid Iga ja Kouga klanni eliitide võimed päris põhjalikult karbid lahti.

Mulle meeldis sarja puhul eriti see, et klanne näidati vaatajale neutraalselt. Mõlemal olid omad voorused ja omad pahed, ning poolt ei sunnitud kedagi valima. Pöidlad püsti! Lisaks tasub mainimist ka see, et ükski peategelane ei kannud kunagi seda “traditsioonilist” ninjakostüümi. Jällegi väga suur pluss. Samas tuleb mul välja tuua ka kaks miinust. Esimene oli miinus oli “meenutuste” seeria, kus Hattori Hanzole sündmustest ette kanti. See oli täiesti mõttetu ja tüütu. Teine miinus oli üks peategelane: Oboro. Tema joonistamise stiil ei läinud ülejäänud animega minu arust üldse kokku. Ta oli nagu kuskilt «Sailor Moon’ist» välja karanud ja see häiris. Ma olin tõsiselt üllatunud, kui suurepärane pilt mul temast õnnestus võtta (see kõige esimene siis). Seal ta näeb isegi sobilik välja.

Kui ma viiteid kokku hakkasin otsima, siis avastasin, et sarjal on üllatavalt põhjalik Wikipedia kirje. Samas keda Iga klann huvitab, siis saab ka kaunilt ametlikult lehelt isiksuste kohta rohkem teada ja isegi nende surmasid näha (spoilerid). Lisaks ametlikule lehele on olemas aga ka miski ametlikulaadne leht, kus on samuti tegelaste kirjeldused, ainult Kouga klanni leht polnud miskipärast kättesaadav. Lõpetuseks ka sellel ametlikulaadsel lehel olnud youtube videoke, mis animes olevast võitlusest küllaltki hea pildi annab. (5/5, fancy nonstereotypical ninja arts meet Romeo and Juliet. Main characters never wear “traditional” ninja costumes!)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: