The Butterfly Effect

31. märts 2007 at 18:11 (filmid)

Tänaseks filmiks oli «The Butterfly Effect» (2004). Olin seda tegelikult juba väga ammu ära näha tahtnud, aga alati tuli miski muu vahele. Täna siis istusin suure enesekindlusega teleka ette ja pean ütlema, et tegu oli viimase aja ühe parema elamusega.

Lugu räägib ühest mäluprobleemiga poisist, kes lihtsalt kipub mõnikord unustama mida ta teinud on või mis mingis olukorras juhtus. Need olukorrad võtavad aga nii poisi enda kui ka tema lähedased (ning ka vaataja) üsnagi kõhedaks. Hakatakse kahtlustama mingit pärilikku haigust, mis poisi isa aastate eest hulluks ajas. Kõik läheb sealt edasi minnu arust aina paremaks.

Rohkem ma sisust seletama et hakka, kuid niipalju ma siiski ütlen, et tegu ei ole miski õudukaga. Samas on filmis enamasti selline kergelt ärev taustapinge ning hirm tundmatu ees andis just filmi alguses väga vahvasti tunda. Kahetsen, et seda kinno vaatama ei jõudnud − usun, et suurel ekraanil ja võimsama heliga oleks see film hoopis mõjusam kui teleriekraanil.

Kui filmi puhul miski natukenegi häiris, siis oli see üks pisike sadistist poisikaak. Mitte, et midagi motiivis kui sellises oleks halba olnud, aga natuke naljakas oli vaadata kuidas miski väike junn endast kaks korda suuremaid tüüpe läbi kolgib, kes on sealjuures veel suht abitud ka. Aga noh, see oli ka suhteliselt ainus asi mille üle viriseda võiks.

Tegelikult võiks vist ikka seda ka mainida, et tegu polnud miski ilgema friigifilmiga, nagu mul siin viimasel ajal (vist?) juhtunud on. Filmi võib julgelt vaatama minna. Kohati on sünge, aga hetkekski ei teki tunnet, et oleks millegagi üle pingutatud. (5/5, just excellent!)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: