Värdjalik mutant püüab ovaale

24. märts 2007 at 0:54 (igasugust, kodu, mängud)

Kes meist ei mäletaks “hundimängu”? Minu esimene elektrooniline mäng. Enne kui oli tetris. Enne kui oli telekamäng. Enne kui sai koolis 386 peal kandilise graafikaga mängude küüsis oldud. Enne seda kõike oli «Ну, погоди!» elektronmäng. Hall ekraan, seitse nuppu ja kaks patareid milliseid kuskilt saada ei ole. Mängu pausi panemisest polnud keegi kuulnudki! See mäng on täielik ikoon ja klassika!

Asja juurde. Põnnil on üks leht kuskohast ta mingeid mängude prooviversioone alla tõmbab ja siis neid uurib. Eile oli üks kanafarmi mäng, täna tõmbasime teise kanamängu. Minu suureks šokiks nägi see välja selline, nagu näha alloleval pildil. Kliki sellel, et perverssust lähemalt näha.

Mängu nimi oli «Tom’s Hen House» ja… lühikokkuvõtlikult võiks öelda, et see oli alatu vargus. Mängu sees polnud isegi migit viidet! Kuid kes seda ootakski? Ning mis kõige hullem, mängu oli taandarendatud. Laheda koni hambus hipihundi asemel oli arengupeetusega jõnglane! Jah, kuulsite õigesti. Vaimse puudega poisslaps. No… Vaadake lihtsalt seda nägu. Siin ei saa muud varianti olla. Olgu, üks variant tuleb veel pähe − ta võib pilves olla.

Ma oleks aru saanud kui talle selline nägu siis pähe tekib kui ta just muna on kinni püüdnud, aga ei − selline grimass oli poisil peas kogu aeg, igas asendis ja alati. Ning olgem ausad, see mäng ei ole klaviatuuril mängimiseks mõeldud. Kohutavalt ebamugav oli. Ahjaa. Pärast iga ülesande lõppu pidi veel higi ja vaevaga kinnipüütud munadega märki loopima, et lisapunkte saada. No tõepoolest! Täielik pühaduserüvetus!

P.S.
Sissekande pealkiri on võetud Irve juhitud Paranoiamängust, kus «Ну, погоди!» elektronmängu nõndaviisi nimetati.

Advertisements

11 kommentaari

 1. altairi said,

  Oijeerumküll… Kas poiss isegi siis, kui muna kinni ei püüdnud, teist nägu ei tee? Aga jah, veidi kohtlane näeb ta välja küll.

 2. moonike said,

  Ta näeb natuke ameerikalik välja – äkki nad ongi sellised kohtlased seal? =D
  Aga hundimäng oli lahe, sai ka lapsena mune püütud. Kusjuures mäletan, et kui vene aja lõpus Ukrainasse lennukiga vanaemale külla sõitsime, siis lennukis pakuti seda mängimiseks =)

 3. higgins said,

  Ei tee kordagi teist nägu. Lihtsalt eri poosides on see eri nurkade alt näha. Isegi taseme läbisaades jäi vist sama nägu hoolimata sellest kas ta jõudis edasi või kaotas. Vahepeal pilgutab silmi ka.

  Aga ameeriklane? See annab keep smilingule veel eriti võika tähenduse.

 4. moonike said,

  http://www.animacje.krzysiek.biz/?url=play&id=2263
  aga ma paraku ei ole suutnud välja mõelda, milliseid nuppe tuleb vajutada, et hunt end liigutama hakkaks… võib-olla see polegi mänga, vaid ainult demonstreerib, kuda kunagi oli?

 5. higgins said,

  Klikka “start” ja liiguta nooli. Suht võimatu on mängida seda küll… Vaatad, et muna on korvis, aga tegelikult ei ole ja munad kukuvad täpselt korraga. Üks mäng oli kuskil netis veel, aga seal pidi üldse hiirekursori nupu kohale viima, et hunt liigutaks. Veel õudsam. Orginaali ei asenda ikka mitte miski.

 6. Mark said,

  Me mängisime õega selle mängu ribadeks. Pruuni värvi variant oli ja rekordid … needless to say, olid minu käes. Kuid millegipärast, kui siin seda linki proovisin … siis läks süda pahaks, selle hääle peale kui kanamunad liikuma hakkasid. Ju sai siis lapsepõlves üle mängitud. Nostalgia sellegipoolest.

  Usa variant … väkk. Poiss on räigelt alaarenenud ja sama palju pilves. Müüb vanaema munad maha et uut laksu saada, või loobib vastu seina katki???.

 7. pahainimene said,

  Oh, see manikaalne mutant oli mingi aeg minu parim sõber :) Päris lahe mälestus.

 8. Madis said,

  Njah… kui tõele au anda, siis tegemist on venelaste plagiaadiga nagu alati. Pole vist ühtegi elektroonilist vidinat, mida nad poleks kurjadelt kapitalistidelt -imperialistidelt maha kopeerinud. Olgu see siis elektrooniline käekell, mäng või arvuti.
  Orginaalis on siis tegemist Nintendo mänguga aastast 1981, kus peategelaseks on Mikihiir . Kui isa töökaaslane selle endale välismaalt tõi ja minagi seda näha sain, hakkasid mul erutusest käed värisema :) Tõestuseks siis selline pilt:

  Alles aastaid hiljem ilmus venelaste maniakaalne mutant, kellese mina suhtusin tõelise põlgusegaga :P

 9. higgins said,

  Aga kes Mikihiirel lakaluugist kanu ergutamas käis?

 10. Madis said,

  No seda pole ju raske arvata. Eks ikka Minni. Ja tegelikult ta hoopis tänas Mickeyt ja lõpetas ühtlasi leveli :)

 11. higgins said,

  Mul oli küll meeles, et va Zajets sealt kanu ergutamas käis, aga ma mängisin seda nii kuradima ammu ka. =)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: