Clerks II

7. märts 2007 at 23:59 (filmid)

Tänane film oli «Clerks II» (2006). Mõneti ma natuke pelgasin seda filmi. Ütleme, et mul olid mõningad eelarvamused, sest «Clerks.» (1994) on ikka täiesti ületamatu film. Suudab Kevin Smith oma geniaalsusele väärilise järje teha? Fännid võivad õnneks rahus hingata, sest kuigi esimese osa hiilgust siin ületada ei suudetud, siis järg oli tõesti igati korralik.

Värvid… Natuke võõristav, eks ole. Õnneks ei šokeeritud meid nendega kohe, vaid kõik algas ikka kenasti mustvalgelt nagu kord ja kohus. Oli siis sama naljakas kui esimene? Oli küll. Avastasin end üsna tihti diivanil püherdamas ja Jeff Andersoni kõnevõime polnud aastatega küll midagi kaotanud. Ta on kahtlemata mu lemmiktegelane. Nii hea suuvärgiga lihtsalt ei saa olla. Ta lihtsalt ütleb hetkegi mõtlemata vastu ükstaspuha mis repliigile, teeb seda väga teravalt ja ilmselgelt naudib olukorda. Võrratu esitus!

Meeldivaks üllatuseks oli ka filmi heliriba. The Smashing Pumpkinsit poleks küll oodanud! Siit tulebki (lisaks värvidele) välja järje põhiline erinevus originaalist − mitte kogu film pole pühendatud vaimukale dialoogile vaid on ka vaatemängulisi steene ning lausa tantsimist. Ei, tegu pole õnneks muusikaliga, aga ma arvasin et see tasuks ära mainida. Kuidagi ei häirinud küll.

Loomulikult ei puudunud filmist ka Jay ja Vaikne Bob. Jayson Mewes’i möla on muidugi ka omaette tase ja ma ei tahaks hästi uskuda, et talle seda keegi ette kirjutab. See peab tal ikka otse südamest tulema. Lisaks olevat ta ka oma narkosõltuvusest lõpuks vabanenud (kuigi see on juba vana uudis). Tubli poiss! Kellele esimene osa meeldis, sellele meeldib ilmselt teine ka! (5/5)

Advertisements

2 kommentaari

  1. kbong said,

    Nõustun sinuga, et teine osa küündis esimese osa tasemeni küll. Huumor oli küll veidike nilbemaks läinud, kuid võibolla oligi see, mis mind selle filmi juures eriti võlus. Haige huumorisoonega inimene olen lihtsalt…

  2. higgins said,

    Kui mina peaks midagi valima, mille pärast see mulle esimesest osast rohkem meeldis, siis ilmselt oleks kaks peamist põhjust: lahedamate arutelude veenvam esitus ja muusika hea kasutamine. See viimane oli esimese osaga võrreldes just eriti kontrastne.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: