Rooma

4. jaanuar 2007 at 18:36 (filmid)

Eile sai siis lõpuni vaadatud sarja «Rome» (2005) esimene hooaeg. IMDb‘st kirjet otsima minnes jäi otsekohe silma üks asi. 8.9.

Noh… Sari oli ju igati korralik − kostüümid, tänavad ja graffiti olid igati ajastutruud. Paljast inimest ei hakatud ka varjama, nagu televisioonitoote puhul karta võiks. Aga siiski… 8.9? See on IMDb skaalal ikkagi suht utoopiline number. Esimene mõte oli, et ilmselt on kõrge hinne tingitud sellest, et teleekraanil mõõgavibutamine on eelkõige tuntud läbi selliste sarjade nagu «Hercules: The Legendary Journeys» (1995) ja «Xena: Warrior Princess» (1995). Et nüüd siis tehti midagi tõsisemat kah. Seetõttu.

Lähem uurimine aga näitas, et sarjade keskmine hinne ongi filmide omadest keskmiselt ühe palli võrra kõrgem. Siis panin ma kokku küll, et veel mõni aeg tagasi ei saanud IMDb’s sarjade poolt hääletada. Näiteks «Lost» (2004) pole veel tänase seisuga viit häältki kokku saanud. Samas 8.9 punkti 1000 hääle kohta pole üldsegi paha tulemus, kuigi tuntumatel filmidel on hindajate arv ikka tubli sada korda suurem. Ilmselt sealt siis ka madalamad pallid tulevad.

Sarja suurimaks nõrkuseks on minu arust deus ex machina sündroom. Jah, tegelased on ajaloosündmuste keerises, aga kui tegijad võtnuks vaevaks ära seletada mis otsuseid tehes nad alati “mine sinna, ei tea kuhu ja too Caesarile see ainumas asi maailmas” ülesanded kohe ära lahendavad, siis oleks lugu tüki veenvam! Õnneks ei tule seda kuigi sageli ette. Teine silmajäänud asi oli inimeste konsistents. On siis inime tõesti nii pude, et poolemeetrise mõõgaga käe puhtalt otsast ära raiub? Ma arvasin, et sellised trikid üksnes jedide repertuaari kuuluvad. Seda öeldes tahaks ma väga näha kuidas mõni sith vastasel kilbiga pea otsast ära lööb nagu kõne all olevas sarjas demonstreeriti. Oh seda rõõmu!

Kusjuures ma ei taha üldsegi öelda, et sari oleks halb. Vastupidi. Tasub väga vaatamist, eriti kui ajaloohuviline. Eks need seiklused on väjamõeldised kindlasti, aga Wikipedia kirje viriseb vaid mõne üksiku faktivea kallal, mis on minu arust väga hea tulemus. Roomas on palju nalja, verd, seksi ja intriige. Mida sa hing veel ihkad? (4/5)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: