Igor

30. detsember 2006 at 14:48 (mängud)

Mõni aeg tagasi jõudis kohale selline kaardimäng nagu IGOR: The Mad Scientist’s Lament™. Äsjalõppenud mängulaagris sai seda neljase seltskonnaga üsna tublisti mängitud. Järeldused? Jah, see mäng ajab maniakaalselt naerma.

Kogu jandi eesmärgiks on leiutada kõige vägevamad ja uhkemad ning kasulikumad leiutised, ning rivaalitsevatele teadlastele siga keerata. Nagu traditsioonide kohaselt ikka, on aga teadlasel lisaks konkurentidele pinnuks silmas ka tema mitte niivõrd saamatu, kuivõrd ettearvamatult käituv abiline Igor. Kogu kaardipakki läbib väga mõnus ja temaatiline huumor. Juba karbil ilutseb lisaks tavapärasele lämbumisohu-hoiatusele ka: Ettevaatust! Toode koosneb 100% mateeriast. Kokkupuutel antimateeriaga toimub kohutav plahvatus! ning Ettevaatust! Trükitud Hiinas.

Mängukord koosneb kolmest faasist. Esimeseks faasiks on masinate kasutamine (kuigi lihtsam on eeldada, et nad pidevalt töös), teiseks faasiks (mis on praktikas tegelikult esimene) on täringuveeretus, mis otsustab Igori tegevuse, ning viimaseks faasiks on (üldjuhul) kas leiutise arendamine või uue kaardi tõmbamine. Kaarditüüpe on kolm: skeemid, jupid ja Muhhahahahahaa! kaardid. Skeemi mängu pannud teadlane peab masina valmistamiseks omavahel ära ühendama teatud arvu juppe, kusjuures vahet pole mis juppidega on tegu, peaasi et nad omavahel klapivad. Niisiis sai Männa kokkupandud ajamasina nurgakiviks piirituslahuse purk koos seal hulpiva mariachi konnabändiga, millele sai lisatud peotäis kummiussikesi. Muhhahahahahaa! kaartidega saab teistele siga keerata ja asju enda kasuks pöörata. Samas on need ka mängu kõige keerulisem osa − kaartide omadused on seinast seina ning kui neid käes rohkem satub olema, siis kipub nende käikulaskmist tihti unustama.

Enne ostmist loetud arvustustest jäid meelde põhiliselt kaks kriitikanooti: täring on segane ja mäng venib liiga pikaks. Olles nüüd seda ka ise mänginud, võin öelda et kumbki neist ei olnud mitte mingiks probleemiks − täring oli kamba peale juba paari esimese ringiga selge, ning kümne võidupunkti kogumine sai praktiliselt kohe vahetatud viieteiskümne vastu, et üldse midagi mängida jõuaks. Kui mängu pihta üldse mingit kriitikanooti tulistada, siis mõned Muhhahahahahaa! kaardid olid natuke segased, ning mitmeti mõistetavad − tekkis paar reeglivaidlust. Samas pole see probleem mida kolme-nelja kaardi väljapraakimisega lahendada ei saaks. Seda ilmselt tulebki enne järgmist mängu teha. Soovitan soojalt!

Advertisements

4 kommentaari

 1. Igorid « Vǿlundi sepikoda said,

  […] on arvustanud kohe kaks isikut: Higgins (1 ja 2 [teine pole küll arvustus, aga ikkagi…]) ning […]

 2. Estcon ‘09: Metsavana – inimeseloom või loodusnähtus? « Vǿlundi sepikoda said,

  […] oli viski kõrvalt mahti ka üheks IGORiringiks ning paar korda sai välja võetud ka It’s […]

 3. Kaks aastat mängublogi « Vǿlundi sepikoda said,

  […] sai sõpradega õlut ja ka vahel vihasemat kraami rüübatud, mille kõrvale kuulus tihtipeale IGOR või Arkham Horror (tihedamini just viimane). Sai mängitud häid, keskmisi, talutavaid ning […]

 4. IGOR: The Mad Scientist’s Lament « Vǿlundi sepikoda said,

  […] on varem jõudnud kirjutada nii Higgins kui ka […]

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: