Vabank I & II

24. detsember 2006 at 17:37 (filmid)

Juhtus nii, et keset mööblitõstmist sai tehtud ka üks väike filmiõhtu. Vaadatud said «Vabank» (1981) ja «Vabank II, czyli riposta» (1985).

Mõlema filmi puhul sain enneolematu elamuse osaliseks. Nimelt esimene film oli kuuldavalt poolakeelne, venekeelse dubleeringuga, ning filmis olevad repliigid mõtestas Shadow mulle lahti. See ei olnud tegelikult nii imelik, kui ta kõlab. Filmi järjel olid isegi eestikeelsed subtiitrid, kust erilise pärlina jäi silma “Eeslistas vangla asemel surma.”

Teine elamus ei saanud aga üldse teoks teoks filmi enda ajal vaid enne ja pärast teist filmi. Nimelt oli elamuseks venekeelne diktor.

Ei, tegu polnud Frank-N-Furteri endaga, aga mõningane väline sarnasus näo kujus ja isegi grimmis oli täiesti olemas. Juuksed ei olnud küll nii kohevad ja ülakeha kattis tal valge vetrikaaltriipudega triiksärk koos tumeda lipsuga, kuid alakeha oli tal minu kujutluspildis täpselt samasugune kui eelneval pildil. Niiviisi üks jalg üle teise põlve.

Kolmas elamus oli pärast armsa diktori kadumist, ning … noh, ma ei hakka seda siin lahti seletada üritama. Kui kellelgi meile tulles meeles on, siis saab kindlasti üle vaadata. Asi on seda väärt.

Filmid ise? Kolmekümnendad olid võhiku jaoks üsna vahvasti tabatud. Natuke häiris liiga tihti esinev summuti ja revolvri kombinatsioon. Jah, summuti revolvri küljes pole küll võimatu, aga vaevalt kogu Poola allilm nagant’idega ringi jookseb! Kohati tabasin end süžeekeerde ootamas, kuid neid ei tulnud. Midagi väga põhjapanevat ja rabavat filmis ei olnud, kuid see ei näinud ka teose eesmärk olevat. Üldmulje jäi natuke naiivne ning ettearvatav, kuid samas väga muhe. Kindlasti ei kahetese, et vaatasin. Kellele Ocean’i lood meeldivad, vaadaku kohe kindlasti.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: